Вучэбны цэнтр філалагічнай падрыхтоўкі

Вучэбны цэнтр філалагічнай падрыхтоўкі прапануе:

Адукацыйныя праграмы:

1. Падрыхтоўка абітурыентаў да цэнтралізаванага тэсціравання і ўступных іспытаў у навучальныя ўстановы:

па рускай і беларускай мовах і літаратурах:

• навучанне працягваецца з кастрычніка па май (8 месяцаў),
  • заняткі праходзяць у групах па 6 чалавек на філалагічным факультэце БДУ (вул. К.Маркса, 31),
  • працягласць заняткаў - 2 акадэмічныя гадзіны ў тыдзень.

па замежных мовах:

• навучанне працягваецца 8 месяцаў,
  • заняткі праходзяць у групах па 3, 6 чалавек на філалагічным факультэце БДУ (вул. К.Маркса, 31),
  • працягласць заняткаў - 4 акадэмічныя гадзіны ў тыдзень.

2. Развіццёвае навучанне мовам вучняў 8-10 класаў агульнаадукацыйных устаноў:

• навучанне працягваецца з кастрычніка па май (8 месяцаў);
  • заняткі праходзяць у вячэрні час на філалагічным факультэце БДУ (вул. К. Маркса, 31).

3. Завочныя падрыхтоўчыя курсы для іншагародніх абітурыентаў  2 семестры. Запіс на курсы ўжо пачаты, кошт 81 BYN (за семестр);

да цэнтралізаванага тэсціравання па прадметах:

• руская і беларуская мовы;
  • замежныя мовы (англійская, нямецкая, французская);

да ўступных іспытаў у навучальныя ўстановы:

па рускай / беларускай літаратуры

Прымаюцца вучні выпускных класаў сярэдніх агульнаадукацыйных школ, ліцэяў, гімназій; сярэдніх спецыяльных навучальных устаноў (вучылішчаў, каледжаў), а таксама выпускнікі папярэдніх гадоў.

• Навучанне ажыццяўляецца праз інтэрнэт на базе ўніверсітэцкай адукацыйнай сістэмы e-University (euniversity.bsu.by). Вучэбны курс складаецца з 32 тэм, працягласць навучання – лістапад – май. Заданні па тэме павінны быць выкананы на працягу тыдня ў любы зручны для Вас час. Правільныя адказы Вы зможаце паглядзець пасля выканання тэста. Задаць пытанні, якія ўзніклі пад час выканання работы, можна на форуме сваёй групы. Нашы спецыялісты адкажуць Вам у 3-дзённы тэрмін. Больш падрабязна гл. тут

4. Курсы замежных моў:

Мы прапануем вывучэнне: англійскай; балгарскай; іспанскай; італьянскай; кітайскай; нямецкай; польскай; сербскай; славацкай; турэцкай; украінскай; французскай; чэшскай моў.

• Навучанне працягваецца 5 семестраў (2,5 навучальныя гады).
  • Заняткі праходзяць у вячэрні час.
  • Праграмы курсаў разлічаны, перш за ўсё, на студэнтаў ВНУ, але таксама і на іншыя катэгорыі жадаючых вывучаць замежныя мовы.
  • Па заканчэнні курсаў выдаецца пасведчанне філалагічнага факультэта Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта.

5. Моўная падрыхтоўка асоб, якія ад'язджаюць за мяжу (слоўнікавы і камунікатыўны мінімум, увядзенне ў лінгвакраіназнаўства, афармленне дакументацыі).

Умовы прыёму слухачоў:

Запіс на ўсе формы навучання праводзіцца з верасня па кастрычнік c 12.00 да 18.00 (выхадны - субота, нядзеля).

Афармленне дагавораў пры запісу на курсы слухачоў, якія не дасягнулі 18 гадоў, вырабляецца толькі ў прысутнасці аднаго з бацькоў.

Пры запісе на курсы неабходна пры сабе мець наступныя дакументы:

• пашпарт слухача;
  • пашпарт аднаго з бацькоў, калі слухач не дасягнуў 18 гадоў;
  • аплата за навучанне на падрыхтоўчых курсах ажыццяўляецца толькі праз філіял Белінвестбанка (Мінск, вул. Леніна, 16, 2 паверх) па накіраванню, выдадзенаму метадыстам Вучэбнага цэнтра пасля заключэння дагавора.

Наш адрас:

г. Мінск, вул. К. Маркса, 31, аўд. 36