Міжнародны фестываль культур “Беларусь вітае сяброў!”

29 лістапада 2016 года ў БДУ з вялікім поспехам прайшоў Міжнародны фестываль культур “Беларусь вітае сяброў”, ініцыяваны ГА “Саюз жанчын БДУ”.

У фестывалі прынялі актыўны ўдзел студэнты, магістранты і стажоры філалагічнага факультэта БДУ. Лаўрэатамі фестывалю сталі фальклорна-этнаграфічны ансамбль “Багач” (маст. кір. прафесар кафедры тэорыі літаратуры І.В. Казакова), аспірант кафедры тэорыі літаратуры з КНР Чжан Хуншань, магістрантка кафедры ўсходняй філалогіі Зінаіда Расаева, арт-група студэнтаў з Туркменістана (маст. кір. старшы выкладчык кафедры англійскага мовазнаўства М.Р. Груздзіловіч), студэнты і стажоры з КНР пад кіраўніцтвам старшага выкладчыка кафедры прыкладной лінгвістыкі С.М. Нагорнай. У афармленні стэнда Туркменістана актыўны ўдзел узялі студэнты пад кіраўніцтвам дацэнта кафедры класічнай філалогіі В.Г. Пракапчук. Мерапрыемства атрымала шырокае асвятленне ў СМІ.

Віншуем усіх лаўрэатаў і ўдзельнікаў!!!