«У чалавеку ўсё павінна быць прыгожа…»: да 160-годдзя з дня нараджэння А. П. Чэхава

Кафедра рускай літаратуры аб’яўляе конкурс кароткіх апавяданняў, эсэ, п’ес на тэму «Мой цудоўны сучаснік».

Якім павінен быць чалавек? Усё, што пісаў А. П. Чэхаў, можна аб’яднаць гэтай тэмай. Ад ранніх гумарыстычных апавяданняў да «Вішнёвага саду» – у кожным творы А. П. Чэхава, у сотнях створаных ім твараў, лёсаў, характараў мы бачым партрэты людзей, недасканалых, няшчасных ці шчаслівых, смешных, недарэчных ці трагічна самотных. Мы прапануем вам стварыць свае партрэты сучаснікаў і ў мастацкай форме – каротка, як і завяшчаў нам А. П. Чэхаў, – паказаць, якім бачыцца вам чалавек сённяшні.

Працы прымаюцца на кафедры рускай літаратуры па электроннай пошце Гэты адрас электроннай пошты абаронены ад спам-ботаў. У вас павінен быць уключаны JavaScript для прагляду. з 1 лютага па 10 сакавіка 2020 г. Падвядзенне вынікаў конкурсу 20 сакавіка.

Просім у тэме ліста пазначаць “На конкурс”.