ШКОЛА ЮНАГА ФІЛОЛАГА ПРАЦЯГВАЕ СВАЮ ПРАЦУ Ў ДЫСТАНЦЫЙНЫМ ФАРМАЦЕ

У сувязі з мерапрыемствамі, накіраванымі на зніжэнне распаўсюджвання каронавіруснай інфекцыі, праца Школы юнага філолага арганізавана ў аддаленым фармаце праз Інтэрнэт.

Школа юнага русіста запрашае на дыстанцыйныя заняткі (праз групу ў сацсетцы ВКонтакте і Skype). Рэгулярныя кансультацыі па філалагічных пытаннях; раз на два тыдні – заданні для самастойнага выканання і абмеркавання. Звязвайцеся з намі! Зуева Вольга Уладзіміраўна, + 37544 5161146 (мабільны, Viber), vk.com/id129583.

У школе юнага філолага-лінгвіста (беларусістыка) арганізавана рассылка матэрыялаў заняткаў з магчымасцю зваротнай сувязі. Звярнуцца з пытаннем можна да Назаранка Юліі Віктараўны, + 375291359459 (мабільны, Viber).

Школа юнага літаратуразнаўцы і фалькларыста праводзіць заняткі ў аддаленым рэжыме па электроннай пошце. Слухачам высылаюцца матэрыялы для самастойнага азнаямлення, заданні. Арганізаваны дыялог. Тэлефон для сувязі + 375173272176, + 37529296840884, Дзюкава Эла Юр’еўна.

У межах работы дадзенага кірунку Школы юнага філолага «Студыя літаратурнага блогінга» прыме ўдзел (у анлайн-рэжыме) ва ўстановачнай сесіі навуковых таварыстваў навучэнцаў Мінскай вобласці (секцыя «Філалогія»). 24 красавіка пройдзе вэбiнар (спасылка будзе даступная на нашым сайце). Падрабязная інфармацыя – Камлюк-Ярашэнка Людміла Віктараўна, +375295820069.

Школа юнага італьяніста ў супрацоўніцтве з Асацыяцыяй выкладчыкаў замежных моў (ANILS) запрашае дзяцей і падлеткаў на аддаленыя заняткі па італьянскай мове. https://www.lalezione.it/ru/bgu/

Заняткі ў Школе юных англістаў аднаўляюцца праз Skype і Zoom. Запісацца на заняткі можна па тэлефоне + 375295643707 (мабільны, Viber).

Школе юнага лацініста прапануе сваім слухачам e-mail-рассылку па тэмах заняткаў з матэрыяламі для самастойнага вывучэння і заданнямі.

Школа юнага германіста праводзіць заняткі ў дыстанцыйным рэжыме. Тэставыя заданні (ЦТ) і заданні для самастойнай працы будуць дасланы па электроннай пошце на электронны адрас. Па выніках выкананых школьнікамі заданняў будуць праведзены анлайн-кансультацыі (адзін раз на месяц). Катоўская Святлана Станіславаўна, + 375295073726.

Школа юнага кітаязнаўцы праводзіць заняткі ў аддаленым рэжыме праз электронную пошту з магчымасцю зваротнай сувязі (слухачам высылаюцца матэрыялы для самастойнага азнаямлення).  Магчымыя кансультацыі праз сацыяльныя сеткі Вконтакте, мабільны дадатак Viber.  Бліжэйшыя тэмы: "Традыцыйныя кітайскія святы","Кітайскія сучасныя тэхналогіі". Запіс на заняткі па тэлефоне: + 37544 5734481, Жукавец Вераніка Вячаславаўна.