«КУПАЛА І КОЛАС, ВЫ НАС ГАДАВАЛІ…»: КОНКУРС НАВУКОВЫХ І ТВОРЧЫХ РАБОТ

Кафедра гісторыі беларускай літаратуры абвяшчае конкурс навуковых и творчых прац «Купала і Колас, вы нас гадавалі…», прысвечаны 140-годдзю з дня нараджэння Янкі Купалы і Якуба Коласа.

Да ўдзелу ў літаратурным конкурсе запрашаюцца студэнты філалагічнага факультэта БДУ.

Конкурс праводзіцца ў наступных намінацыях:

• навуковая работа па вывучэнні жыцця і творчасці Янкі Купалы і Якуба Коласа;
  • паэтычны твор (верш, паэма і інш.), для напісання якога крыніцай натхнення стала паэзія Янкі Купалы і Якуба Коласа;
  • празаічны твор (апавяданне, эсэ і інш.), напісаны пад уражаннем ад знаёмства з творчасцю Янкі Купалы і Якуба Коласа.

Вынікі конкурсу падвядзе спецыяльна створанае журы (да 15.11.2022 г.).

Пераможцы будуць узнагароджаны на святочным мерапрыемстве, прысвечаным 140-годдзю з дня нараджэння Якуба Коласа.

Лепшыя творы будуць надрукаваны ў літаратурным альманаху «Маладая плынь».

Навуковыя і творчыя работы дасылаюцца на электронны адрас кафедры гісторыі беларускай літаратуры: Гэты адрас электроннай пошты абаронены ад спам-ботаў. У вас павінен быць уключаны JavaScript для прагляду.

З умовамі конкурсу можна азнаёміцца тут.