Рэспубліканскі конкурс відэаролікаў «Каб палюбіць, трэба ўбачыць ...» (To Love It, You Should See It ...)

Кафедра англійскага мовазнаўства запрашае студэнтаў вышэйшых навучальных устаноў Рэспублікі Беларусь прыняць удзел у конкурсе відэаролікаў «Каб палюбіць, трэба ўбачыць ...» (To Love It, You Should See It...), прысвечаным вывучэнню і папулярызацыі выдатных мясцін Беларусі.

Стаць удзельнікам конкурсу можа любы студэнт, які валодае англійскай мовай. Для ўдзелу трэба:

• зняць відэаролік (прысвечаны гісторыі, культуры і магчымым напрамкам развіцця Беларусі) на англійскай мове хронаметражом да 7 хвілін;
  • загрузіць сваю працу на відэахостынг YouTube або любы сэрвіс захоўвання файлаў: Яндэкс Дыск, Google Дыск, воблака Mail.ru і пад.;
  • да 21 мая 2021 года накіраваць спасылку на загружаны відэаролік і заяўку на ўдзел у адным лісце на электронны адрас кафедры англійскага мовазнаўства філалагічнага факультэта БДУ Гэты адрас электроннай пошты абаронены ад спам-ботаў. У вас павінен быць уключаны JavaScript для прагляду. з пазнакай «На конкурс To Love It, You Should See It».

4 чэрвеня 2021 года журы вызначыць пераможцаў ў сямі намінацыях: «Лепшае культуралагічнае даследаванне», «Лепшае гістарычнае даследаванне», «Лепшая відэаэкскурсія», «Беларусь вачамі замежных студэнтаў», «Самае эмацыйнае відэа», «Самае крэатыўнае відэа», «Прыз глядацкіх сімпатый».

Азнаёміцца з Палажэннем аб конкурсе можна тут.