Сэрвісы

Вынікі конкурсу відэапраектаў «Филологический факультет – дружная семья языков»

17 лютага 2023 года адбылася выніковая канферэнцыя удзельнікаў конкурсу відэапраектаў «Филологический факультет – дружная семья языков», на якой студэнты падзяліліся уражаннямі і прадэманстравалі праекты.

Пераможцамі конкурсу сталі па намінацыях:

«Лепшы відэапраект»

Сташынская Алеся, Рыцько Анастасія 1 курс, руская філалогія;

Тарасевіч Надзея, Гарэвая Ангеліна, Дзерэвянка Кірыл, Стэфанская Ксенія 2 курс, рамана-германская (нямецкая) філалогія;

«Найбольш прафесійнае відэа»

Пенязь Кацярына, Марозова Паліна, Мурашкевіч Кацярына 1 курс, славянская філалогія;

Кавалёнок Дана, Кізіма Цімафей, Папова Анастасія 2 курс усходняя (кітайская) філалогія;

«Найбольш арыгінальны сцэнар»

Савко Ірына, Маразюк Ангеліна 1 курс славянская філалогія;

«Найбольш крэатыўная прэзентацыя праекта»

Дырман Ангеліна, Глушакова Аляксандра 2 курс рамана-германская (англійская) філалогія;

Варывончык Юлія, Цагельнік Аляксей 1 курс беларуская філалогія.

Пазнаёміцца з вынікамі конкурсу і работамі пераможцаў можна на Адукацыйным партале філалагічнага факультэта БДУ.

Рэсурсы