ВІНШУЕМ ПЕРАМОЖЦАЎ КОНКУРСУ МАСТАЦКАГА ЧЫТАННЯ НА КІТАЙСКАЙ МОВЕ «НІЦІ СЛОЎ» («语丝») СЯРОД НАВУЧЭНЦАЎ УСТАНОЎ СЯРЭДНЯЙ АДУКАЦЫІ

21 красавіка 2022 г. адбылася цырымонія ўзнагароджвання пераможцаў конкурсу мастацкага чытання на кітайскай мове «Ніці слоў» («语丝») сярод навучэнцаў устаноў сэрэдняй адукацыі Рэспублікі Беларусь, якую арганізавала і правяла кафедра кітайскай філалогіі філалагічнага факультэта БДУ.

Удзельнікі конкурсу даслалі больш за 40 відэаролікаў працягласцю да 3-х хвілін з мастацкім чытаннем твораў розных жанраў у трох узроставых катэгорыях: пачатковая школа (1–4 класы), сярэдняя школа (5–8 класы), старэйшая школа (9–11 класы). Сярод удзельнікаў – навучэнцы школ і гімназій Мінска, Гродна, Гомеля, Магілёва і Брэста.

У выніку абмеркавання і галасавання журы былі вызначаны пераможцы конкурсу (спіс пераможцаў тут).

Дэканат і кафедра кітайскай філалогіі віншуюць пераможцаў і ўдзельнікаў конкурсу «Ніці слоў» і жадаюць поспехаў у далейшым вывучэнні кітайскай мовы і культуры!

IMG 0960 (1)