Сэрвісы

Пасяджанне РМА настаўнікаў рускай мовы і літаратуры на філалагічным факультэце

28 сакавіка 2022 года на філалагічным факультэце прайшло пасяджанне метадычнага аб’яднання настаўнікаў рускай мовы і літаратуры. Пасяджанне было арганізавана кафедрай рускай мовы і Упраўленнем па адукацыі адміністрацыі Цэнтральнага раёна горада Мінска. У мерапрыемстве прымалі ўдзел 20 настаўнікаў –  кіраўнікоў метадычных аб’яднанняў школ і гімназій. Калег з сярэдняй школы цёпла павітаў загадчык кафедры рускай мовы прафесар Іван Сямёнавіч Роўда, а старшы выкладчык кафедры Ала Аляксандраўна Занкавец расказала настаўнікам пра прыярытэтныя кірункі работы кафедры, абмеркавала магчымасць далейшага супрацоўніцтва. Пасяджанне РМА на базе профільнага факультэта – гэта новая форма ўзаемадзеяння сярэдняй і вышэйшай школы. Кафедра рускай мовы ўжо атрымала запрашэнні правесці такія мерапрыемствы ад іншых раёнаў горада Мінска і плануе пашыраць геаграфію метадычных кантактаў.

Рэсурсы