Сэрвісы

на 20
22/2023 навучальны год

верасень

1. Зацвярджэнне плана працы Савета на 2022‒2023 навучальны год (сакратар Савета).

2. Абнаўленне складу Савета (сакратар Савета).

3. Аб арганізацыі падрыхтоўкі замежных студэнтаў на філалагічным факультэце (дакладчыкі Т. В. Мальцэвіч, А. М. Дарагакупец-Навіцкая, эксперт С. І. Лебядзінскі).

4. Аб планавых мерапрыемствах па папярэджанні карупцыі (С. А. Важнік).

5. Вынікі ацэнкі сістэмы менеджменту якасці БДУ (М. М. Хмяльніцкі).

6. Аб працы Школы юнага філолага (загадчыкі кафедр).

кастрычнік

1. Аб выніках працы філалагічнага факультэта за 2021‒2022 навучальны год і задачах на 2022‒2023 навучальны год (В. П. Крычко, Т. В. Мальцэвіч, М. М. Хмяльніцкі).

2. Аб развіцці фалькларыстыкі на філалагічным факультэце (Т. А. Марозава, І. В. Казакова, В. В. Прыемка).

3. Аб правядзенні выніковай атэстацыі студэнтаў 4–5 курсаў. Справаздачы старшынь ДЭК (старшыні ДЭК, М. М. Хмяльніцкі).

4. Аб бягучай і выніковай атэстацыі аспірантаў, саіскальнікаў і дактарантаў за 2022 год (Т. В. Мальцэвіч).

лістапад

1. Змест і формы ідэалагічнай і выхаваўчай працы на філалагічным факультэце ў 2022‒2023 навучальным годзе (В. П. Крычко).

2. Аб выкладанні прыкладной лінгвістыкі на філалагічным факультэце (А. М. Дарагакупец-Навіцкая).

3. Зацвярджэнне тэм і навуковых кіраўнікоў кандыдацкіх дысертацый аспірантаў, дактарантаў, саіскальнікаў 1-га года навучання (загадчыкі кафедр).

снежань

1. Сістэма менеджменту якасці ў вучэбна-метадычным, навукова-даследчым і выхаваўчым працэсе філалагічнага факультэта. Зацвярджэнне стратэгічных мэт сістэмы менеджменту якасці факультэта на 2023 год (М. М. Хмяльніцкі).

2. Аб выкладанні літаратуразнаўчых дысцыплін на філалагічным факультэце (Л. Л. Аўдзейчык, А. І. Бельскі, Г. М. Бутырчык, Т. А. Марозава).

3. Аб працы прафбюро філалагічнага факультэта (С. І. Крылова).

студзень

1. Справаздача аб навуковай працы філалагічнага факультэта за 2022 год (Т. В. Мальцэвіч).

2. Аб выніках прафарыентацыйнай працы філалагічнага факультэта ў першым сяместры 2022–2023 навучальнага года (А. А. Акушэвіч).

люты

1. Аб выкладанні мовазнаўчых дысцыплін на філалагічным факультэце (М. С. Гутоўская, Л. А. Казлоўская, С. С. Катоўская, А. А. Панцялеенка, В. Г. Пракапчук, М. Р. Прыгодзіч, І. С. Роўда, М. М. Хмяльніцкі).

2. Аб выкарыстанні сучасных адукацыйных тэхналогій у вучэбным працэсе (М. М. Хмяльніцкі, Д. А. Сьянаў).

3. Аб арганізацыі вучэбнага працэсу на II ступені навучання (магістратура) у 2022‒2023 навучальным годзе (М. М.  Хмяльніцкі, Т. В. Мальцэвіч).

сакавік

1. Аб выніках зімовай экзаменацыйнай сесіі (В. П. Крычко).

2. Зацвярджэнне новых спецкурсаў і спецсемінараў на 2023‒2024 навучальны год (М. М. Хмяльніцкі).

3. Вынікі правядзення ўнутранага аўдыту СМЯ на філалагічным факультэце ў 2023 годзе (М. М. Хмяльніцкі).

красавік

1. Аб працы Савета маладых вучоных філалагічнага факультэта (А. У. Давыдава).

май

1. Аб выкананні «Плана ідэалагічнай і выхаваўчай працы на філалагічным факультэце БДУ на 2022–2023 навучальны год» (В. П. Крычко).

2. Аб правядзенні педагагічнай практыкі (кіраўнікі практык).

3. Аб выніках прафарыентацыйнай працы філалагічнага факультэта ў другім сяместры 2022–2023 навучальнага года (А. А. Акушэвіч).

4. Аб павышэнні кваліфікацыі выкладчыкаў факультэта (Т. В. Мальцэвіч).

чэрвень

1. Зацвярджэнне «Плана ідэалагічнай і выхаваўчай працы на філалагічным факультэце БДУ на 2023–2024 навучальны год» (В. П. Крычко).

2. Аб працы куратараў акадэмічных груп на 1–3 курсах (В. П. Крычко).

3. Рэкамендацыя выпускнікоў 2023 года ў магістратуру і аспірантуру (загадчыкі кафедр).

4. Аб працы філіялаў кафедр і ўзаемадзеянні з базавымі арганізацыямі ў 2022‒2023 навучальным годзе (Т. В. Мальцэвіч).

5. Аналіз задаволенасці выпускнікоў і выкладчыкаў філалагічнага факультэта па выніках анкетавання (М. М. Хмяльніцкі).

6. Аб дазволе чытаць лекцыі старшым выкладчыкам (загадчыкі кафедр).

Рэсурсы