Сэрвісы

Склад Савета

Cклад Савета

філалагічнага факультэта 

  1. Важнік Сяргей Аляксандравіч – дэкан філалагічнага факультэта, старшыня Савета;
  2. Крычко Вольга Пятроўна – намеснік дэкана па вучэбна-выхаваўчай працы;
  3. Мальцэвіч Таццяна Васільеўна – намеснік дэкана па навуковай працы;
  4. Хмяльницкі Мікалай Мікалаевіч – намеснік дэкана па вучэбна-метадычнай працы;
  5. Акушэвіч Андрэй Аляксандравіч – загадчык кафедры рыторыкі і методыкі выкладання мовы і літаратуры;
  6. Аўдзейчык Людміла Леанідаўна – загадчык кафедры рускай літаратуры;
  7. Бутырчык Ганна Міхайлаўна – загадчык кафедры замежнай літаратуры;
  8. Гутоўская Марына Сцяпанаўна – загадчык кафедры англійскага мовазнаўства;
  9. Дарагакупец-Навіцкая Аксана Міхайлаўна – загадчык кафедры прыкладной лінгвістыкі;
  10. Казлоўская Людміла Аркадзьеўна – загадчык кафедры тэарэтычнага і славянскага мовазнаўства;
  11. Катоўская Святлана Станіславаўна – загадчык кафедры нямецкага мовазнаўства;
  12. Лебядзінскі Сяргей Іванавіч ‒ загадчык кафедры тэорыі і методыкі выкладання рускай мовы як замежнай;
  13. Марозава Таццяна Анатольеўна – загадчык кафедры тэарэтычнага і славянскага літаратуразнаўства;
  14. Пракапчук Вольга Генрыхаўна – загадчык кафедры класічнай філалогіі;
  15. Прыгодзіч Мікалай Рыгоравіч – загадчык кафедры беларускага мовазнаўства;
  16. Роўда Іван Сямёнавіч – загадчык кафедры рускай мовы;
  17. Сінькова Людміла Дзмітрыеўна – загадчык кафедры гісторыі беларускай літаратуры;
  18. Тучынскі Аляксей Віктаравіч – загадчык кафедры раманскага мовазнаўства;
  19. Кулеш Ганна Іванаўна – прафесар кафедры беларускага мовазнаўства;
  20. Мячкоўская Ніна Барысаўна – прафесар кафедры тэарэтычнага і славянскага мовазнаўства;
  21. Праскаловіч Вольга Уладзіміраўна – прафесар кафедры рыторыкі і методыкі выкладання мовы і літаратуры;
  22. Ратнікава Ірына Энгелеўна – прафесар кафедры рускай мовы;
  23. Чарота Іван Аляксеевіч – прафесар кафедры тэарэтычнага і славянскага літаратуразнаўства;
  24. Давыдава Анастасія Уладзіміраўна – старшы выкладчык кафедры класічнай філалогіі, старшыня Савета маладых навукоўцаў;
  25. Долбік Алена Яўгенаўна – дацэнт кафедры рускай мовы;
  26. Зуева Вольга Уладзіміраўна – дацэнт кафедры рускай мовы, сакратар Савета;
  27. Крылова Святлана Іванаўна – старшы выкладчык кафедры тэарэтычнага і славянскага літаратуразнаўства, старшыня прафсаюзнага бюро філалагічнага факультэта;
  28. Навуменка Павел Іванавіч – дацэнт кафедры гісторыі беларускай літаратуры;
  29. Шостак Аляксандр Барысавіч – старшы выкладчык кафедры фізічнага выхавання і спорту;
  30. Гурыновіч Юлія Аляксандраўна – студэнтка 3 курса, старшыня Студэнцкага савета філалагічнага факультэта.
Image

Рэсурсы

Image
Image